Rozhovor s “čokoládovým” e-shopem Chocolissimo.cz

Můžete nám, prosím krátce představit Váš internetový obchod Chocolissimo?

Chocolissimo.cz je obchod s nejkvalitnější čokoládou. Nabízíme produkty, které zákazníci běžně v obchodech nenajdou – nejkvalitnější čokoládu z Belgie, Francie, Německa dokonce i z Madagaskaru a Venezuely. Vyhledáváme ty nejlepší tvary a příchutě. Snažíme se poskytovat naším zákazníkům nejkvalitnější služby – široký výběr jakostních čokolád podpořený dokonale fungujícím e-shopem, dodáním a dalšími doprovodnými službami. Uvědomujeme si, že naše produkty nejsou nejlevnější, ale naši zákazníci oceňují to, že naše výrobky splňují ty nejnáročnější požadavky na kvalitu produktů. Naše nabídka potěší nejen mlsouny, kteří hledají čokoládu pro vlastní potřebu, ale také všechny ty, kteří by rádi chutným dárkem osladili život svým blízkým. V naší nabídce najdete čokoládový telegram, tzn.  Čokoládová písmenka, ze kterých složíme libovolný text – přání, poděkování, omluvu aj., čokoládové truffle, figurky ve tvaru dámských lodiček, aut… A naše nabídka se stále rozšiřuje.

Prozradíte nám, jak se Vám daří na českém trhu? Jaké jsou reakce zákazníků?

Chocolissimo je mnoho let prosperující mezinárodní značkou známou především na německém a polském trhu a již 2 roky působíme také v Čechách, na Slovensku, na Litvě, ve Francii a Rumunsku. V každé z těchto zemí klienti s nadšením doporučují náš obchod, produkty a kvalitu celkových služeb, které nabízíme.

Působíte pouze na internetu nebo máte, či plánujete i kamennou prodejnu?

Momentálně je pro nás prioritou internetový obchod a spolupráce s firemními klienty. Nabízíme spoustu možností personalizace a služeb. S firemními klienty spolupracujeme jako čokoládová reklamní agentura – od určitého množství  jsme schopni splnit každé zákazníkovo čokoládové přání. Z čokolády můžeme vyrobit letadlo, motorku, logo společnosti.

Jaké jsou Vaše hlavní výhody oproti konkurenčním obchodům?

Především široký výběr vysoce kvalitních výrobků a také velký rozsah doprovodných služeb. Na naší čokoládě vytiskneme Vámi vybranou, zcela jedlou fotografii, kterou můžeme zabalit do krabičky s vygravírovaným vzkazem nebo do krabičky s Vaší či jinou fotkou, k tomu je možné přidat přáníčko se zprávou, celek můžeme zabalit do balícího papíru a převázat stuhou. Jako jeden z mála českých e-shopů poskytujeme možnost výběru preferovaného data doručení. To je v dárkové branži pro zákazníka zásadní informace.

Máte velmi elegantní logo, jak vznikalo a co vystihuje?

Symbolizuje jednoduchost a eleganci. Za tímto logem nestojí žádná velká marketingová teorie. Silou naší značky je grafické (kreativní) oddělení. Naši grafici tvoří loga, produkty, katalogy, mlsají stejné čokoládky a dýchají stejný vzduch jako zbytek naší organizace. Díky tomu jsou součástí nás a jejich práce je v souladu s našimi prioritami.

Kde hledáte inspiraci a nápady, pro Vaše podnikání? 

Tvořivost je kombinací práce, know-how, a také relaxu, odpočinku, cestování, testování a samozřejmě poznáváním čokoládového trhu. Již 13 let rozvíjíme svou činnost. Každým rokem přicházíme s novinkami a přerušení tohoto cyklu neplánujeme, protože seznam nápadů, které čekají na realizaci je dlooooooouhý.

Jaké jsou tři hlavní pilíře k dosáhnutí úspěchu, dle Vás?

Lidé, vášeň, dobrá čokoláda :).

Sledujete trendy v oblasti prodeje, marketingu, či reklamy? Zaujalo, Vás něco v poslední době?

V tomto šíleném světě je čím dál těžší najít produkty a služby, které si zaslouží abychom za ně utratili peníze. Lidská očekávání jsou čím dál větší (dnes objednávám s doručením také na dnes, maximálně na zítra a nejlépe ať je to skoro zadarmo :)) a informační šum a věrohodnost se čím dál hůře definuje. Osobně jsme přesvědčeni, že naším nejlepším marketingem je to, co prodáváme a jak to prodáváme – z toho získáváme reference od spokojených klientů. To je to, co rozvíjí prodej. Všimli jsme si, že mnoho ostatních firem má podobnou strategii a to nás těší, protože sami také nakupujeme on-line.

Máte vzkaz, či motto pro naše čtenáře?

Save the Earth. It´s the only planet with chocolate. Chraňte zemi. Je to jediná planeta s čokoládou.

Děkujeme za rozhovor!

 

Chcete mít na našich stránkách také rozhovor? Napište nám

Kontaktní formulář

 

Šiřte a sdílejte do světa :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.