Markéta Sukupová – majitelka Úžasných dortů.cz

Můžete nám, prosím představit, kdy vznikl koncept a nápad tvořit úžasné dorty?

Myšlenka vybudovat značku Úžasné dorty vznikla v roce 2013. Tenkrát jsem pracovala ve státní správě a dorty jsem pekla jen tak pro zábavu, pro známé. Velmi mě to bavilo a svým způsobem to byl pro mě takový relax. V kanceláři jsem nebyla spokojená, nebavilo mě vytvářet jen hromady papírů, které nejsou nikomu a ničemu užitečné.  Pořád jsem tak nějak cítila, že tam ztrácím čas, že mi někde jinde něco uniká. Vždycky jsem ke svému životu potřebovala tvůrčí a kreativní práci, která by potěšila a udělala radost i druhým lidem. A to byly přesně dorty. Každý dort je jiný, při práci můžu popustit uzdu své fantazie a pod rukama mi vzniká vždy něco nového. Musím ale přiznat, že bylo pro mě velmi těžké učinit rozhodnutí, jestli opustit jakousi jistotu zaměstnání a příjmu ve státní správě nebo se vrhnout do nejistoty podnikání. Nakonec ale u mě zvítězilo srdce nad hlavou a já se rozhodla dát v práci výpověď a naplno se věnovat mé vášni. A tak si teď plním můj sladký dortíkatý sen.

Kdy jste v sobě objevila tento sladký talent?

První dort jsem upekla pro mou dcerku Terezku k jejím prvním narozeninám. Tenkrát jsem měla jasnou představu, jak by měl dort vypadat, ale bohužel jsem neznala nikoho, kdo by ho vytvořil přesně tak, jak jsem si ho vymyslela. Tak nezbývalo, než se do toho pustit sama. A velmi mě to začalo bavit. Pak jsem Terezce upekla další dort, kamarádkám se to líbilo, tak začaly chodit ke mně na dorty pro své děti, pak kamarádky kamarádek a ani jsem nevěděla jak, byla jsem v kolotoči pečení, modelování a zdobení.

Jaký byl Váš nejnáročnější dort, který jste vytvářela a kolik času jste mu věnovala?

Těžko říci, který byl nejnáročnější… Takových bylo hodně a každý byl náročný něčím jiným. Některý svým provedením, u jiného to byla třeba jeho velikost, kdy jsem dort musela vézt rozložený na části a kompletovat jej až na místě.  Když dělám nějaký netypický dort, například nějakého specifického tvaru nebo zdobení, musím vždycky nejdříve vymyslet, technologické postupy tak, aby to „fungovalo“,  vše drželo pohromadě, a hlavně to vypadalo tak, jak má. Tento proces zabere někdy hodně času. Co se týká přípravy a samotného tvoření dortu, tak například u svatebních dortů je to cca týden příprav. Totiž každá kytička nebo jiná ozdůbka mi projde několikrát rukama, než vypadá podle mých představ. Výroba dortu je opravdu časově velmi náročná. Pro mě je nesmírně důležitá kvalita a preciznost odvedené práce, proto taky přijímám jen takové množství zakázek, abych se mohla každému dortu maximálně věnovat, tak aby, když opustí mou dílnu, byl prostě „úžasný“.

Kde čerpáte inspiraci pro tvorbu dortů?

Inspirace je všude kolem, v přírodě, módě… Stačí se jenom pozorně dívat.

Prozradíte nám, jaká je Vaše nejoblíbenější sladkost?

Mám moc ráda kvalitní čokoládu, ale i třeba jablečný štrúdl a palačinky.

Zabýváte se i tvorbou cupcakes, které se stávají v dnešní době velkým trendem a začínáme je vidět velmi často?

.Ano, máte pravdu, cupcakes jsou čím dál oblíbenější. Já sama je mám velmi ráda, protože se na těchto malých sladkých roztomilostech, jak jim říkám, můžu kreativně „vyřádit“. Velmi mě na nich baví to, že se dají použít k jakékoliv příležitosti. Třeba darovat jako malá pozornost, nahradí i svatební dort, kdy každý svatební host dostane svůj vlastní cupcake, což je i velmi praktické v tom, že novomanželům odpadá starost s porcováním dortu. V neposlední řadě jsou velmi dekorativní na sváteční tabuli, nebo na tzv. sladkých barech, které jsou v současné době velmi trendy hlavně na svatbách. Toto se snažím ukázat i svým zákazníkům a i proto jsem se s přihlásila do soutěže Svatební dort roku 2016, kde se mi letos v lednu podařilo vyhrát kategorii Svatební sada cupcakes.

 
Týká se Vás také „nemoc z povolání“ a máte nutkání hodnotit cukrovinky za výlohou v cukrárně?

No musím přiznat, že nemoc z povolání dostihla i mě.  Ono se tomu moc nejde vyhnout.

Jaké jsou tři hlavní pilíře k dosáhnutí úspěchu, dle Vás?

Poctivost, píle a odhodlání!

Sledujete trendy v oblasti prodeje, marketingu, či reklamy? Zaujalo, Vás něco v poslední době?

Trendy v této oblasti nijak zvlášť nesleduji ani neřeším. Hodně dám na své instinkty, komunikuji s lidmi. Taky myslím, že velmi důležitá je prezentace mé práce a právě na to kladu velký důraz. Ať už je to na webových stránkách nebo sociálních sítích, účastním se různých veletrhů, zejména svatebních.

Máte vzkaz, či motto pro naše čtenáře?

Pro čtenáře mám tento vzkaz: Plňte si své sny! Musíte sami, protože nikdo jiný to za Vás neudělá!

Děkujeme za rozhovor!

 

Chcete mít na našich stránkách také rozhovor? Napište nám

Kontaktní formulář

Šiřte a sdílejte do světa :)

Comments are closed.