Rozhovor s Davidem Sklenářem – majitel „RON MIEL“ obchodu s kanárským rumem

Můžete nám, prosím krátce představit Váš „RON MIEL“ projekt?

Určitě. Již od roku 1997 jsem měl nápad dodávat jedinečný druh rumu Ron Miel do Česka, ale vždy to nějak po dovolené vyprchalo. Zřejmě musel dozrát čas, ale nyní jsme jediní zástupci špičkové destilerie San Bartolomé de Tejina pro Evropu.

V čem je kanárský rum specifický?

Náš rum, jestli to tak mohu říci je specifický v tom, že se jedná o rum z panenské šťávy cukrové třtiny s přídavkem Kanárského koření a hlavně, co je nejdůležitější Kanárského medu konkrétně u nás s medonosérie San Francisco. Je to regionálně chráněný produkt, který se smí vyrábět pouze na Kanárských Ostrovech.

Jaké jsou základní ingredience pro výrobu rumu? 

Jak jsem již řekl, je to tajná směsice koření a medu čímž dostává náš rum Ron Miel naprosto jedinečnou chuť.

Jak si nejlépe kanárský rum vychutnat? Máte svého favorita?

Nejlépe jako každý dobrý rum ve větší sklenici při teplotě cca 22c. Můj favorit je Guajiro Ronmiel Canarias asi proto, že preferuji sladší pití, ale vytříbení pijáci dávají přednost RONMIEL AGUERE což je 7 letý superprémiový rum v hliníkové láhvi.

Je dle Vás poptávka po kanárském rumu České republice vzrůstající? Jaký je nejvíce prodávaný produkt?

Jelikož jsme na trhu pouhé tři roky, tak přesto, že jsme ve významných velkoobchodech prodeje ještě stále rostou. Nejvíce prodáváme již zmiňovaný Guajiro Ronmiel Canarias a Ronmiel Aguere.

Kde hledáte inspiraci a nápady, pro Vaše podnikání?

Inspiraci hledám hlavně u sebe, ale ztotožnuji se s některými dovozci alkoholu, kteří dovážejí také speciální produkty a zaměřují se hlavně na kvalitu.

Prozradíte nám, jaké marketingové strategie využíváte?

Určitě. Naše hlavní strategie je ta, aby náš rum ochutnalo co nejvíce lidí. Má tak lahodnou a specifickou chuť, že když ho lidé ochutnají, tak zjišťují, že má úplně jinou chuť než čekali, takže se zaměřujeme hlavně na degustace.

Sledujete trendy v oblasti prodeje, marketingu, či reklamy? Zaujalo, Vás něco v poslední době?

Sledujeme pečlivě, ale nic nového mne poslední dobou nezaujalo.

Máte vzkaz, či motto pro naše čtenáře?

No každopádně ať se nebojí zkoušet nové chutě ať v jídle či pití a nejsou konzervativní. Je hrozná škoda zakonzervovat svůj život na Chorvatsku, svíčkové a tuzemáku … jsme tu na jen omezenou dobu a zážitky nám nikdo nevezme.logo 01 300x71 - Rozhovor s Davidem Sklenářem - majitel „RON MIEL“ obchodu s kanárským rumem

Děkujeme za rozhovor a „Na zdraví!“

 

 

Chcete mít na našich stránkách také rozhovor? Napište nám

Kontaktní formulář

Šiřte a sdílejte do světa :)
  • 10
    Shares

Comments are closed.